Slajder Granulaty

twitter
linkedin

Polistyren GPPS

Polistyren niskoudarowy

Polistyren GPPS jest polimerem otrzymywanym w procesie polimeryzacji styrenu. Polistyren charakteryzuje się dobrą przezroczystością i odpornością termiczną. Wyroby z GPPS charakteryzują się dużą sztywnością. Czysty polistyren jest bezbarwny (transparentny), twardy, kruchy, o bardzo ograniczonej elastyczności. Polistyren niskoudarowy stosuje się do: wytłaczania folii, do wtrysku (np. opakowania kosmetyczne).

GPPS TOTAL
GPPS SYNTHOS


Polistyren HIPS

Polistyren wysokoudarowy

Polistyren HIPS, dzięki zawartości polibutadienu posiada właściwości elastyczne (jest bardziej odporny na pękanie niż GPPS). Ponadto dodatek polibutadienu powoduje zmniejszenie sztywności oraz wytrzymałość na rozciąganie, utratę przezroczystości, a także znaczną redukcję połysku. Polistyren wysokoudarowy stosuje się do: wytłaczania folii, która jest w kolejnym kroku termoformowana (opakowań, wnętrza lodówek), do wtrysku wyrobów powszechnego użytku, itp.

HIPS TOTAL
HIPS SYNTHOS


EPS

Polistyren do spieniania

EPS ma postać perełek, zawiera pentan, dzięki któremu pod wpływem pary wodnej ulega spienieniu (powiększa swoją objętość) do styropianowych kulek. Oferowany jest w kolorze białym oraz szarym w różnej granulacji, w wersji palnej oraz samogasnącej. Dzięki swoim właściwościom EPS powszechnie stosuje się w izolacji cieplnej do wytwarzania płyt izolacyjnych, kształtek i opakowań.

EPS SYNTHOS
EPS BEWISYNBRA RAW
EPS TOTAL (SZARY EPS)


SBC

Kopolimer styren-butadien

SBC to twardy, termoplastyczny materiał, produkt kopolimeryzacji styrenu i butadienu. Wyroby otrzymywane z SBC są przezroczyste i jednocześnie odporne na udar. SBC może być stosowany samodzielnie, np. do wtrysku takich wyrobów jak przezroczyste wieszaki, zabawki, oraz w kombinacji z GPPS do wytłaczania i termoformowania opakowań, pojemników, tacek itp.

SBC DENKA

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Jesteś zainteresowany naszymi tworzywami?
Masz pytania dotyczące konkretnego produktu?
A może szukasz niestandardowego rozwiązania? Zachęcamy do kontaktu – wspólnie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

(+48) 22 321 30 00   |   info@kgl.pl